Brak ładowania baterii. Laptop nie widzi akumulatora.


Brak ładowania baterii związane jest z kilkoma elementami laptopa. W przypadku komputera, który ma już kilka lat często jest to kwestia samej baterii, na skutek eksploatacji „zużywa się” i tym samym ogniwa znajdujące się w baterii ulegają całkowitemu rozładowaniu. Często występują  uszkodzenia elektroniki znajdującej się w zintegrowanej obudowie baterii. W takich sytuacji bateria, mimo sprawnych ogniw, kwalifikuje się do wymiany. W niektórych przypadkach sam system operacyjny wyświetla nam komunikat o „rozważeniu wymiany baterii”, analizując jej stan. Na rynku pojawia się wiele firm oferujących zamienniki baterii, należy pamiętać, że bateria zamiennik nie zawsze działa poprawnie w Naszym laptopie, zazwyczaj dotyczy to Laptopów Dell, Apple lub Sony.


Kolejna przyczyna występowania wyżej wymienionego problemu związana jest z modułem ładowania, który znajduje się na płycie głównej. Zazwyczaj dochodzi do ich uszkodzenia poprzez baterie oraz niewłaściwe zasilacze(zamienniki). W przypadku tego typu uszkodzenia naprawa związana jest z elementami zasilania płyty głównej, zwanymi modułem ładowania..
Akumulator nie używany również się zużywa. Akumulator używany musi być co jakiś czas ładowany i rozładowywany.

Niewłaściwy zasilacz to również przyczyna braku ładowania baterii. Warto zainwestować w dobrej klasy zasilacz. Taka ładowarka z pewnością dłużej nam posłuży i będzie bezpieczna dla naszego urządzenia. Zasilacz powinien przede wszystkim pracować stabilnie bez zmian parametrów w czasie pracy.

Pamiętajmy, że nie każdy laptop będzie działał z częściami, które nie są oryginalne

Go to top