Naprawa Laptopów

Wymiana dysków, pamięci, procesorów i napędów optycznych


Jeżeli uważasz, że Twój komputer działa niezadowalająco, otwarcie kilku stron w przeglądarce internetowej skutkuje sporym spowolnieniem pracy, a lepsze gry po prostu się zacinają, to może oznaczać, że trzeba pomyśleć o modernizacji.
Jeżeli zauważyłeś, że kończy się miejsce na dysku twardym lub dysk działa wolno, to na to też można zaradzić. Możemy zaproponować zawsze wymianę dysku z kopią danych jeden do jednego lub dodać drugi, jeżeli laptop ma taką możliwość.

W przypadku laptopów, producenci, ze względu na kompaktową budowę znacznie utrudnili dostęp dp większości podzespołów. Wymiana któregoś z nich jest związana z wymontowaniem części obudowy i taśm łączących. Dla kogoś, to nie ma doświadczenia czy umiejętności może to się zakończyć uszkodzeniem komputera.

Laptop Repair Center wykonuje modernizacje laptopów w zakresie:

Wymiany procesorów Intel AMD
Wymiany Dysków twardych
Wymiany pamięci RAM
Wymiany napędów optycznych CD DVD BluRay DVD-R
Wymiany kart WiFi, 802.11a/b/g/n
A także innych elementów komputera

Bezpłatnie doradzimy, jaką modernizację można wykonać w Twoim laptopie i jakie to odniesie skutki. Doradzimy również czy opłaca się montować dysk SSD

Oprócz tego Nasz Serwis Elektroniczny w Warszawie zajmuje się również:

-wymiana gniazd i portów
-wymiana obudów i zawiasów
-naprawa płyt głównych
-naprawa klawiatur
-czyszczenie po zalaniu


Naprawa gniazd i portów w laptopie:

Gniazda w laptopach to elementy, które najczęściej ulegają różnego rodzaju awariom. Zazwyczaj usterki mają charakter mechaniczny, czyli gniazdo jest wyrwane z płyty głównej, pęknięte bądź wepchnięte do środka obudowy laptopa. O taką usterkę nietrudno. Wystarczy, że przenosisz laptopa, który jest podłączony do zasilacza, do kabla internetowego bądź  są podłączone słuchawki lub urządzenia USB. Naprawdę nie trzeba wiele, żeby szarpnąć za przewody i usterka gotowa.

            Czasami uszkodzenie gniazda jest niewidoczne na pierwsze rzut oka, bądź nie zwracasz na nie uwagi, dalej korzystając z laptopa. Jednak z czasem następstwa tych uszkodzeń generują duże zniszczenia w Twoim laptopie (np. zwarcia portów, wypalenia laminatu elektronicznego, topienie się obudowy).            Obecnie praktycznie każde dodatkowe urządzenie można podłączyć do laptopa za pomocą portu USB. Generuje to dość duży odsetek uszkodzeń związanych z tymi portami. Nagminnym jest wyrwanie portu USB, co powoduje zwarcia pinów i usterkę kontrolera bądź zasilania na płycie głównej. Podobnie ma się sprawa uszkodzonego portu LAN. Kiedy dojdzie do uszkodzenia zaczepów, które mają za zadanie utrzymać w prawidłowej pozycji kabel, non stop będzie dochodziło do wypinania się kabla z gniazda. Z czasem takie wypadanie bądź przepięcie na kablach LAN może doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej.

            Najczęstsze przypadki dotyczące uszkodzeń gniazd w laptopach związane są z gniazdem zasilania. Wyrwane gniazdo to przerywanie bądź całkowity brak ładowania brak możliwości włączenia komputera. Zdarzają się również przypadki stopienia gniazda i jego iskrzenia.

Warto nadmienić, że wszelkie usterki związanie z gniazdami portami są do usunięcia stosunkowo niewielkim nakładem.

Zatem, jeśli posiadasz laptop, w którym jest problem z gniazdem zasilania, gniazdem słuchawkowym, masz problem z uszkodzonym portem USB, zapraszamy do nas. Nasz serwis dokona profesjonalnej wymiany w dogodnym dla Ciebie terminie. Wymiana gniazd nie będzie się różniła od montażu fabrycznego.

Warto pamiętać, iż aktualnie gniazda wykonywane są z bardzo delikatnych tworzyw a co za tym idzie, nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne a z ich obsługą należy uważać. To samo tyczy się ich montażu należy posiadać odpowiednie narzędzia do lutowania tak, by precyzyjnie wmontować gniazdo, by usterka nie powtarzała się co jakiś czas.

Go to top