Serwis Tabletów Warszawa

Nasz Serwis znajduje się w dzielnicy Warszawa Powiśle Centrum. Niedaleko Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. W pobliżu nowo otwartej drugiej linii Metra przy stacji Centrum Nauki Kopernik (5 min).
Dojazd ulicami Świętokrzyska i Tamka, Wybrzerze Kościuszkowskie, Dobra, Most Świętokrzyski , Sokola, most Śląsko Dąbrowski. Od metra Centrum Nauki Kopernik najlepiej dojść do ulicy Dobrej a potem skręcić w lewo w ulicę Radną. Nasz Serwis znajduje się mniej więcej na środku ulicy vis s vis Restauracji Dziurka od Klucza i zaraz obok Restauracji VegDeli. Zapraszamy

 

Naprawy w naszym serwisie w Warszawie przy ul. Radnej 12

Obecnie tablety stają się coraz bardziej popularne ze względu na swoją uniwersalność i prostotę użytkowania. Ponad to są wyposażone w baterię i możemy mieć je przy sobie. Poza tym to wygoda korzystania, komfort noszenia. Nie zajmuje dużo miejsca i niewiele waży, nie potrzebujemy też dodatkowej torby do jego przenoszenia, jednak jest na tyle duży, by móc swobodnie oglądać filmy, czy też przeglądać strony internetowe.

            Sprzedaż tego typu urządzeń ciągle rośnie, jednak nie są one bez wad.

Ile tabletów tyle usterek. Najczęstsze uszkodzenia jakie napotykamy w naszym serwisie to kwestie związane z oprogramowaniem, zbite digitizery (ekrany dotykowe), matryce oraz wyrwane gniazda. Do rzadszych uszkodzeń można zaliczyć uszkodzenia przycisków tabletu (włącznik), uszkodzone obudowy ect.

Nasz serwis profesjonalnie zajmuje się naprawami tabletów w zakresie.

 

–                    Wymiany ekranów

–                    Wymiany baterii,

–                    wymiany obudów,

–                    naprawy tabletów po upadkach,

–                    naprawy tabletów po zalaniu,

–                    wymiany złącza kart SIM oraz kart pamięci,

–                    wymiany taśm,

–                    naprawy płyt głównych

–                    i wiele innych, nietypowych uszkodzeń, związanych z tabletami.

 Wymiana digitizera

            Wymiana digitizera (ekranu) to proces złożony i skomplikowany. Typ ekranu musi być ściśle określony przez producenta, w innym przypadku zakupiony digitizer nie będzie działał. Po takiej wymianie niektóre digitizery należy poddać kalibracji. Bez tego zabiegu digitizer  w ogóle nie będzie reagował na dotyk lub będzie reagował nieprawidłowo np. z większą lub z mniejszą czułością lub też będzie działał całkiem losowo.

            Kalibracja to inaczej dopasowanie współrzędnych punktów panelu dotykowego do punktów ekranu o tych samych współrzędnych. Jest to zsynchronizowanie panelu i ekranu. Ekran nie jest bardziej czuły, tylko bardziej dokładny. W praktyce znaczy to, że gdy np. dotykamy ikonkę "Ustawienia" to otwierają nam się właśnie one, a nie funkcje zamieszczone obok.  Nie występuje jedna procedura kalibracji odnoszącej się do wszystkich modeli tabletów. W każdym tablecie przebiega ona inaczej.  W naszym serwisie tabletów ta usługa zostanie przeprowadzona profesjonalnie przy każdej wymianie ekranu, tak by  nie było więcej problemów z dotykiem.

Należy jednak pamiętać, że nie w każdym tablecie wymiana samego digitizera jest możliwa. Często tablety mniej znanych marek są tak skonstruowane, że nie ma możliwości wymiany samej szybki dotykowej. W takim przypadku konieczna jest wymiana całego setu (czyli komplet-digitizer wraz z wyświetlaczem).

Wymiana baterii w tablecie           


W przypadku urządzeń przenośnych typu Tablet niestety użytkownik nie ma bezpośredniego dostępu do baterii, jednak jej wymiana jest możliwa w warunkach serwisowych. Wiąże się to niestety, z rozłożeniem rozklejeniem tabletu w warunkach serwisowych.
Oczywiście warto upewnić się, że problem tkwi na pewno w baterii. Przed jej wymianą nasz serwis w Warszawie przeprowadza szereg testów.
Sporadycznie może się zdarzyć, że bateria może "spuchnąć" powiększyć swoje rozmiary naciskając na pozostałe elementy Tabletu. Należy ją wtedy bezwzględnie wymienić. Jeżeli tego w porę nie zrobisz, może taka bateria uszkodzić np ekran.


Co warto o bateriach w Tabletach wiedzieć?
-Każda bateria ma zaprogramowaną ilość cykli ładowania i rozładowywania. Po przekroczeniu tej liczby musimy liczyć się z tym, że bateria przestanie działać
-Nie doładowywuj pełnej lub prawie pełnej baterii
-Jeżeli przez dłuższy czas nie używasz tabletu. Raz w miesiącu doładuj go do 60%
-Co jakiś czas rozładowywuj baterię do minimum
-Z niesprawną baterią Tablet może się nie włączyć
-Uszkodzona bateria może spuchnąć uszkadzając inne elementy Tabletu
-Z niesprawną baterią Tablet nie spełnia swoich funkcji

Wymiana obudowy
Ze względu na swoją mobilność oraz częste używanie tego typu urządzeń w każdych warunkach, bardzo często obudowy Tabletów ulegają uszkodzeniu. Najczęściej przyczyną uszkodzeń obudowy są upadki i uderzenia. Niestety konstrukcyjnie są tak zaprojektowane, że naprawa, klejenie czy korekta takiej obudowy jest niezwykle trudna do wykonania. Najczęściej również obudowy zostają uszkodzone w miejscach newralgicznych np w rogach, czy bezpośrednio przy portach połączeniowych. Oczywiście z dużą częścią takich usterek nasi technicy sobie radzą, jednak czasem niezbędna jest jej wymiana. Proces wymiany obudów w Tabletach jest dość skomplikowany, ponieważ zachodzi konieczność jego rozklejenia, a po wymianie obudowy ponownego sklejenia tak, żeby nie było śladów jakiejkolwiek naprawy. Oczywiście najlepiej Tabletów nie upuszczać, ale jak już zdarzy się coś takiego nie próbować napraw w pierwszym lepszym serwisie komputerowym. Taka naprawa wymaga sterylnych warunków pracy oraz odpowiednich warunków technicznych.

Naprawy Tabletów po upadkach

Na skutek upadków uszkodzeniu, wbrew pozorom nie ulega tylko obudowa. Często zdarza się, że usterki powstałe po taki wypadku są niewidoczne gołym okiem. Niby wszystko z zewnątrz jest w porządku , a Tablet czy smartfon nie działa prawidłowo. Przyczyny mogą leżeć wewnątrz urządzenia. Bardzo często w wyniku wstrząsów i uderzeń powstają najróżniejsze uszkodzenia. Uszkodzenie złącz taśm na płycie głównej, uszkodzenia samych taśm, urwanie odklejenie elementów SMD BGA, wyrwanie złącz zewnętrznych z płyty głównej, zwarcia baterii i płyty głównej. Jeżeli tablet smartfon nie chce się włączyć po upadku lepiej nic z nim dalej nie robić i na pewno nie podłączać do ładowarki. Należy jak najszybciej udać się do fachowego serwisu. Tam otrzymasz stosowną pomoc. Być może wystarczy niewielka pomoc, żeby tablet odzyskał sprawność.
Jeżeli jakaś część elektryczna lub mechaniczna uległa uszkodzeniu w skutek wypadku najlepiej ją wymienić, żeby nie powodowała dalszych strat np. przepięć czy niekontaktów. Nasz Serwis w Warszawie posiada ogromną bazę oryginalnych części zamiennych do większości modeli Tabletów czy smartfonów na rynku.

Wymiana slotów kart SIM i SD

Nierzadko tablety są, między innymi wyposażane w sloty kart. Jak wiadomo każdy tablet posiadający wbudowany modem 3G, HSDPA, LTE posiada slot kart SIM. Z reguły te porty są jednak bardzo delikatne. Przy wkładaniu czy wyjmowaniu kart sim trzeba bardzo uważać.
Trzeba też koniecznie wiedzieć jaką kartę dane urządzenie obsługuje. (SIM, MicroSIM, NanoSIM). Jeżeli rozmiar karty będzie niewłaściwy, łatwo taki port uszkodzić. Często otrzymamy wtedy komunikat "niewłaściwa karta SIM"Podobnie sprawa się ma z kartami pamięci. Także są różne wielkości kart SD , Mini SD i Micro SD. Kart nie można również pomylić.

Zarówno do kart SIM jak i kart SD są dostępne adaptery, które pozwalają stosować w naszym urządzeniu inne rozmiary kart.
Uszkodzone sloty kart można wymienić tylko i wyłącznie w warunkach serwisowych, posiadając odpowiednie wyposażenie i wiedzę. Niewłaściwe wmontowanie gniazda kart może spowodować uszkodzenie całego tabletu czy smartfona.

Jeśli jesteś posiadaczem tabletu, który nie działa jak należy, masz problem z dotykiem, bądź jest on po nieszczęśliwym wypadku, zapraszamy na bezpłatną diagnozę. Być może już dziś Twoje urządzenie zostanie naprawione.
Go to top