Tablety

Tablety (4)

Istotne informacje o Tabletach i Smartfonach

Naprawa tableta Asus Transformer Pad TF300

Wymiana i kalibracja  ekranu w Asus Transformer Pad TF

W naszym serwisie wykonujemy między innymi, usługi wymiany oraz kalibracji panelu dotykowego w tabletach Asus serii TF.

Wymiana panelu dotykowego w modelu Asus TF300T/TF300TG/TF300TL nie jest możliwa w większości serwisów, ponieważ nie wystarczy wymienić ekran. Niezbędna jest też kalibracja poprzez aktualizację oprogramowania modułu kontrolera panelu dotykowego.

W tych modelach tabletów stosowano różne typy digitizerów

69.10121.G01
69.10121.G02
69.10121.G03
5158N FPC-1

Tablet nie będzie reagował na dotyk, lub reagował niewłaściwie, jeżeli nie przeprogramujemy modułu.
W naszym serwisie przy ul. Radnej 12, przy skorzystaniu z usługi wymiany panelu dotykowego kalibracja jest zawarta w cenie. Świadczymy też usługi dla innych serwisów, jako, że mamy coraz więcej próśb o pomoc.

same Digitizery:

Ainol

Asus tf200 tf300 tf101 t100t

Colorovo

GoClever

Esperanza

Lark

Lenovo a3000

Manta

Modecom

NTT

Overmax

Prestigio

shiru

Tracer

Kiano

Samsung (wyjątki: galaxy tab 3 8.0 i 7.0 cali)

 

Całe Sety:

 

Lenovo Yoga Tab 8

Lenovo Yoga Tab 10

nexus 7                                                  1B32

nexus 7 II generacji                   k00j

Samsung galaxy tab 3 8.0 cali   SM-T311

Samsung galaxy tab 3 7.0 cali   SM-T211

Xperia™ Z3 Tablet Compact      SGP611/SGP612/SGP621

Xperia™ Z2 Tablet                    SGP511/SGP512/SGP521

Xperia™ Tablet Z                      SGP311/SGP312/SGP321

Ładowanie baterii

Jak powinno się ładować baterię w tablecie, czy smartfonie? Przy pierwszym ładowaniu zaleca się podłączyć urządzenie na około 8-12 godzin, za pomocą oryginalnej ładowarki dostarczonej od producenta . Nie odłączaj zasilacza, dopóki tablet nie będzie w pełni naładowany. Baterię można później bez problemu doładowywać, jeżeli jej stopień naładowania nie jest bliski 100%. W tym przypadku trzeba ją najpierw nieco rozładować. Jeśli rzadko używasz tabletu, zalecamy ładować go co najmniej raz na miesiąc od 40 do 60%, aby utrzymać żywotność baterii.

Ekran Digitizer

Digitizer czy cały komplet (set).

 

            Obecnie na rynku pojawiło się bardzo dużo tabletów różnych producentów. Większość z nich to urządzenia, do których elementy obudowy są trudno dostępne. Im mniej znana marka tym gorzej dla nas użytkowników. Związane jest to z krótkimi seriami produktów i z brakiem dostępności części zamiennych jako produktów jednorazowych. Coraz częściej zdarzają się uszkodzone ekrany dotykowe (digitizery) czy też zbite wyświetlacze.

            Jedyną możliwością naprawy urządzenia jest ich wymiana. Podpowiadamy, digitizer to zewnętrzna powłoka dotykowa tabeltu/smartfona. Jest to cienka szybka, która spełnia funkcję dotykową. Ze względu na ilość sprzedawanych tabletów i ich delikatną konstrukcję, która często ulega uszkodzeniom, na rynku pojawiło się dużo digitizerów nie będących oryginalnymi częściami. Przekłada się to na niedopasowanie i w konsekwencji bark działania takiego digitizera. Warto mieć na uwadze czy dana część zamienna jest oryginalna.

            Często zdarza się, iż urządzenie jest tak skonstruowane, że nie ma możliwości wymiany samej zbitej szybki, lecz należy wymienić komplet - tak zwany set (czyli digitizer wraz z wyświetlaczem). Odnosi się to do rodzaju zastosowanych metod produkcji urządzeń. Elementy są klejone w sposób uniemożliwiający prawidłową wymianę poszczególnych elementów.

Go to top