Brak łączności WiFi. Słaby sygnał WiFi


Obecnie każdy laptop posiada kartę WiFi umożliwiającą bezprzewodową komunikację komputera z sieciami. Technologia w dużym tempie idzie na przód i owe karty stają się coraz mniejsze, bardziej wydajne. Nie oznacza to, że nie sprawiają problemów.

Częstą niedogodnością jest brak połączenia z internetem bądź brak wyszukiwania sieci, z którą chcemy się połączyć.

Sytuacja, w której nie możemy skorzystać z internetu przez WiFi często spowodowana jest uszkodzeniem samej karty, która w takim przypadku kwalifikuje się do wymiany. W niektórych przypadkach problem związany jest z systemem operacyjnym i brakiem konfiguracji urządzenia lub brakiem odpowiedniego serownika.

 

            Oprócz samej karty WiFi każdy laptop posiada również anteny, które mają za zadane wychwytywanie sygnału i umożliwiają nam połączenie z sieciami z większych odległości. Jeżeli mamy problem z zasięgiem bądź ten zasięg jest słaby możemy podejrzewać, że owe anteny są uszkodzone i do wymiany.

            W skrajnych przypadkach za tego typu usterkę może odpowiadać układ BGA , gdzie brak połączenia poprzez WiFi jest pierwszą oznaką uszkodzenia układu kontrolera (mostka). Rzadko zdarza się, że dochodzi do uszkodzenia złącza kart WiFi na płycie głównej, ale tego typu usterki również mogą przyczynić się do braku zasięgu bądź braku widoczności karty WiFi w systemie.

Łączność bezprzewodowa, stała się nieodzownym elementem każdego laptopa, gdyż daje nam możliwość korzystania z Internetu zawsze i wszędzie.

Go to top