Użytkowanie nowej baterii

Jak przygotować nową baterię do pracy.

 

            Zakupując nową baterię często zastanawiamy się czy jest uformowana, czy mamy dokonać tego sami.

Zazwyczaj z baterią dołączona jest karta z krótka informacją jak ją użytkować.

Poniżej przedstawiamy kilka zasad jakich należy przestrzegać po zakupie nowej baterii.

  1. Przy pierwszym użyciu należy rozładować baterię do około 3 procent. (do momentu automatycznego wyłączenia laptopa), a następnie należy ją naładować do 100 procent. Naładowanie od 3 do 100 procent może potrwać od 10 do 40 minut. Jest to normalne przy pierwszym ładowaniu.
  2. Podczas pierwszego użytkowania nowej baterii możemy natknąć kilka problemów. Pierwsza nieprawidłowość z jaką możemy się spotkać to komunikat pokazujący w laptopie naładowana baterię na 100%  natomiast po podłączeniu zasilacza pokazuje od razu 0%. Jeśli zauważymy taką nieprawidłowość musimy rozładować baterię do zera w trybie czuwania (przełączamy laptop w tryb uśpienia) a następnie należy ją naładować. Jeśli takie działanie nie rozwiąże problemu prawdopodobnie bateria jest wadliwa i trzeba będzie ją zwrócić sprzedawcy.
  3. Czasami zakłócenia pracy baterii mogą powstać poprzez oprogramowanie zarządzające energią dodane do laptopa przez producenta, w takim przypadku warto wyłączyć dane oprogramowanie zarządzające.
  4. Watro pamiętać, że po zakupie nowej baterii musimy ja naładować do 100%. jeśli tego nie zrobimy bateria straci na swojej żywotności bądź zostanie uszkodzona.
  5. Jeśli w planach mamy nie korzystanie z baterii i chcemy usunąć ją z laptopa pamiętajmy, że baterią musi być naładowana na poziomie minimum 50%.
  6. Każda bateria wymaga pełnego cyklu rozładowania do 3 % i naładowania do 100% co najmniej raz na dwa miesiące, Takie zabiegi przedłużają żywotność baterii.
  7. Ważną zasadą jest trzymanie baterii z dala od wszelkich źródeł ciepła oraz wysokiego napięcia.
  8. Nagrzewanie się baterii jest całkowicie naturalne. Jest to konsekwencją jej pracy.
  9. Należy pamiętać, ze przy częstej wymianie baterii należy dbać o czystość styków w laptopie oraz komorę baterii.
  10. Zalecana temperatura pracy baterii znajduje się w przedziale od -3 stopni Celsjusza do +25 stopni Celsjusza.

 

            Nowa bateria wymaga od nas trochę uwagi , jednak spełniając powyższe zalecenia będziemy mogli dłużej cieszyć się jej żywotnością.

Go to top