Laptop nie włącza się. Brak reakcji na włącznik
Laptop nie reaguje na włącznik, nie ma reakcji na podłączenie zasilacza, wówczas możemy mieć kilka przyczyn takiego zachowania komputera. Po pierwsze może być to powód do sprawdzenia zasilacza. Zasilacze to zewnętrzne urządzenia sporej mocy służące do zasilania komputerów przenośnych. Laptopy są zasilanie prądem stałym o napięciu ok 19V, natomiast w gniazdku mamy 230V.

Zasilacz ma za zadanie dostarczyć prąd o odpowiednim natężeniu i napięciu do zasilania komputera. Parametry te muszą być bardzo precyzyjne, gdyż można przez nieodpowiednie parametry zasilacza uszkodzić laptop.

Zwłaszcza  zasilacze uniwersalne nie nadają się do zasilania komputerów ze względu na niewłaściwe parametry wyjściowe. W żadnym razie nie zalecamy ich użytkowania w laptopach.

Niektóre zasilacze np. Dell, Samsung, Sony-Vaio, HP posiadają dodatkowe wyprowadzenie odpowiadające za wymianę danych między laptopem i zasilaczem. Wówczas zasilacz musi być wyłącznie oryginalny. Zastosowanie jakiegokolwiek zamiennika powoduje nieprawidłowe działanie komputera.

Warto przyjść do serwis

u na kontrole zasilacza. Większość zasilaczy mamy od ręki. Sprawdzimy również pozostałe elementy zasilania.

 
 
Go to top