Klawiatura nie działa. Nie działają niektóre klawisze

Uszkodzenia klawiatury są spowodowane najczęściej jej zalaniem bądź niewłaściwym jej eksploatowaniem. Objawia się to najczęściej brakiem działania niektórych klawiszy, bądź klawisze są wciśnięte powodując zwarcia. W takiej sytuacji najprawdopodobniej klawiatura ma już uszkodzoną elektronikę i kwalifikuje się do wymiany.

Zdarza się, że klawiatura przestaje działać sama z siebie. Wtedy taka sytuacja może być spowodowana uszkodzeniem połączenia między klawiaturą a płytą główną. Odpowiada za to kilka elementów począwszy od taśmy klawiatury a skoczywszy na układzie kontrolera klawiatury.

 

W zależności od uszkodzenia podejmuje się odpowiednie kroki naprawy. Uszkodzona taśma klawiatury wiąże się z wymianą klawiatury natomiast wszelkie naprawy złącz oraz układów BGA wiążą się z lutowaniem na płycie głównej i wymaga to precyzji i odpowiednich urządzeń.

Mechaniczne uszkodzenia się jednego bądź kliku klawiszy można naprawić wymieniając mocowanie lub sam klawisz i wtedy da się uratować klawiaturę małym kosztem.

Go to top